Всички пътници по външни и забележете ВЪТРЕШНИ линии щателно са проверявани за торбичката и количеството на течностите в нея
Всички пътници по външни и забележете ВЪТРЕШНИ линии щателно са проверявани за торбичката и количеството на течностите в нея. Акцента не е в това дали са в опаковки до 100мл, а за торбички с вместимост до 1 литър на човек, защото с това могат да попаднат на нарушител по-лесно при семейните пътувания.
Прясно мотивираните и нахъсани служителки дори се опитват да нарушават пакети опаковани в безмитни магазини по света, само да докажат на началниците си своята продуктивност, назидателния им тон не искаме да коментираме, но са готови за надзиратели в други държавни институции.
Драги ми служители и ръководство на летище София, от подобно пренатягане за пореден път губим репутация, печелим критики и не на последно място, опашките пред скенерите са огромни, дори в сектор Шенген. Сега цялата тази безмислена проверка отнема доста време, скоро ще се наложи да назначавате допълнителни хора за да облекчите преминаването, а това ще ви увеличи разхода за ТРЗ, дано сте го сметнали добре. Факт е, че за репутацията си не отделяте много ресурси, дано за персонала останат достатъчно.
А дали идеята не е да се вдигне оборота на Дюти Фрий зоната на летището, като сме готови да развалим настроението на всички пътници, за да повишим приходите за новия ремонт на терминалите?
Както добре знаем, България е родината на монополите и летище София е точния пример за това токсично явление. На пътниците се налагат задължителни мерки, които не са логични и масови по европеските летища, но за нас за перфектни, щом има приходи от това!
След като клетия пътуващ от София за Варна успее да премине през ситото на персонала на летище София се изправя пред другия монополист - България Еър(национален превозвач).
Обслужване под нивото на евтините компании, цени над техните, кетъринга е мини шоколадче(мърчандайзинг) и с голям късмет от скоро - чаша топла или гореща напитка!
Но това не е най-лошото, шанса самолетът Ви да излети на време за Варна клони към нула, обичайно закъснява с около час или повече, още не се опитват да подобрят рекордите на БДЖ, дано не успеят ...
Истината е, че за редовен полет от 35-40 минути от столицата към морската ни столица, обикновенния пътуващ трябва да отдели около 3-4 часа време, не малка сума и много нерви.
Какво ли би станало, ако по чудо пуснат АМ Хемус?
Отговорът тук е лесен, полетите ще са само за ентисуасти, а магистралата ще е предпочитаното решение за пътуващите дори с кола под наем, цената ще е по-достъпна, а качеството по-добро.
Във времето на закъснението на полета, много от чакащите споделиха техни "негативни" спомени от облужването на летище София и от националния ни авиопревозвач, от което се породи идеята да се направи публичен блог за препоръки и отзиви. Подкрепихме идеята и скоро ще предложим решение на активните потребители, където да споделят своите казуси.